Search

JoomFish language selector

  • English (UK)
  • Russian
  • SlovakSlovenina

Ihlové ložiská


Telesami valenia sú ihlové telieska s malým priemerom vzhľadom k ich dĺžke. Výhodou ihlových ložísk patrí ich kompaktnosť, vysoká nosnosť, preto sú obzvlášť vhodné pre použitie v prípadoch, kedy je pre zariadenie obmedzený priestor. Ihlové ložiská sú vyrábané v rôznych prevedeniach a veľkostiach, a to: ihlové ložiská bez kruhov (súbor ihlových teliesok v klietke), ihlové ložiská s lisovaným kruhom, ihlové ložiská s opracovaným kruhom.

 

Súbor ihlových teliesok v klietke 

Set ihlových teliesok v klietke sa používa v obmedzenom priestore pre umiestnenie ložísk. Vnútorný povrch puzdra a povrch hriadeľa sú prispôsobené tomuto druhu ložísk. Spomedzi všetkých typov ložísk, malý profil tohto ložiska zabezpečuje maximálny výkon pri minimálnom radiálnom priestore. Klietky majú špeciálnu konštrukciu, ktorá udržiava ihlové telieska a umožňuje mierne vyosenie hriadeľa, a tým predlžuje životnosť ložiska.

Ihlové ložiská s lisovaným kruhom

Ihlové ložiská s lisovaným kruhom majú jedinečnú štruktúru vonkajšieho kruhu s tenkou stenou s uzavretým alebo odkrytým prierezom. Tieto ložiská majú najtenší vonkajší kruh spomedzi všetkých valivých ložísk. Okrem toho sú konštruované na to, aby znášali vysoké radiálne zaťaženie. Tieto ložiská sa využívajú v prípade, kedy je potrebné kompaktne uložiť ložisko a puzdro nemôže byť použité kvôli obmedzenému priestoru (tak ako pri súbore ihlových teliesok v klietke).